Skrýt nabídku

Odbor aplikované ekologie

  • Vedoucí odboru: Mgr. Pavel Rosendorf
  • Telefon: +420 220 197 413
  • Mobilní telefon: +420 724 903 186
  • E–mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Odbor se zabývá především sledováním a hodnocením vývoje přirozených i antropogenně ovlivněných vodních ekosystémů a jejich biologických složek. Činnost se zaměřuje na výzkum vybraných druhů, skupin a společenstev živočichů a rostlin, jejich požadavků na stav a míru znečištění vodního prostředí, toleranci k širokému spektru antropogenních vlivů a způsobů jejich ochrany v přirozených i antropogenně ovlivněných vodních ekosystémech.

Tištěná prezentace odboru (1,8 MB, Adobe Acrobat dokument)

Činnost odboru

Činnosti odboru

Odbor se zabývá také analýzami širokého spektra zdrojů znečištění a dalšími vlivy působícími na vodní ekosystémy a vyvíjí metodické postupy pro hodnocení stavu vodních útvarů, míry antropogenního ohrožení vodního prostředí a efektivity různých typů opatření. Zabývá se také vývojem monitorovacích postupů a vzorkovacích zařízení pro sledování vody, zdrojů znečištění a biologických složek vodních ekosystémů.

Nedílnou součástí práce odboru je implementace výsledků výzkumu do praxe a právních předpisů (nové přístupy a metodiky), a to včetně konzultační a posudkové činnosti.