Právní náležitosti

Níže naleznete informace povinné z titulu našeho zřizovatele (Ministerstva životního prostředí), týkající se veřejných zakázek, poskytování informací, boje s korupcí a ochrany osobních údajů. V posledních záložkách naleznete informace související s plánem genderové rovnosti a managementem kvality na našich pracovištích (povolení činnosti, osvědčení a certifikace).

Správce webu prohlašuje, že vynakládá veškeré úsilí o maximální přístupnost obsahu webových stránek i všech jejich funkcionalit, a to všem uživatelům internetu a na všech zobrazovacích zařízeních (desktopová, tabletová a mobilní verze), v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací. Obsahová i vizuální část stránek byla vytvořena v open source redakčním publikačním systému WordPress s důrazem na maximální čitelnost a srozumitelnost (velký font písma, jednoduché a krátké texty, výstižné ilustrační obrázky, doprovodné fotogalerie) webu.

Níže uvedený obsah není plně přístupný z důvodu nepřiměřené zátěže. Uvedení do plného souladu se zákonem a s pravidly přístupnosti by v tomto směru bylo pro VÚV TGM, v. v. i., finančně náročné.

  • některé soubory PDF obsahují naskenované dokumenty a obrázky a neobsahují strojově zpracovatelný text,
  • většina fotografií ve fotogaleriích neobsahuje strojově zpracovatelný text,
  • audiovizuální obsah většinou neobsahuje strojově zpracovatelné titulky.

V případě, že máte s přístupností webu či zobrazováním těchto stránek jakékoliv potíže, můžete se na nás obrátit prostřednictvím kontaktního formuláře nebo kontaktovat příslušný orgán k prosazování práva na pristupnost@dia.gov.cz.